ROVATOK

FELADVÁNYOK

BETŰTÉSZTA

ASSZOGRAMMA

JÁTÉKOK

KVÍZJÁTÉK

FÓRUM

REGISZTRÁCIÓ

A mai nap képe

nap képe

Küldj be te is képet!
Képeslapküldés

Keresés az oldalon:

Friss fórum:
Szívből szóló versek (1220)
játékos javítás (1691)
A nap képe (4283)
Betűtészta (3186)
Heti kvíz (1258)
Feladványok (17673)
Játékok (1898)
Segítséget kérek, köszönöm (2525)
Tőlem Nektek (12500)
Találkozó (7042)
Helló Venczel Gyuri! (9)
Nyomasevics Bobacsek (1233)
csak úgy.. (4584)
Vicces szövegek (4060)
Ki mondta? (288)

 > Még több fórum

A hét kérdése:

Jelentkezz be a heti kérdéshez!

 > régebbi kérdések
 > kérdés beküldés

Legolvasottabbak:
IQ teszt
Egy angliai egyetem kutatásai
Varázsgömb
Hipnózis
Agyscanner

Megoldás beküldése

  Név:   

Tipp: Ha regisztrált felhasználóként küldöd be a megoldást, statisztikát olvashatsz a teljesített feladataidról 
  

Élő stílus
2014-01-11 6:55
Találd ki, mikről van szó!
Nehéz, beküldte: kadar*, szerkesztő: csibe08
1. Kinek dajka az új felesége, azon nem fog a ravaszság, de sokat nem remélhet.
2. Ha jó, nem kell neki ítélőbíró, mert önmaga felér ezer tanúval. Ha elromlik, nehéz teherré válik, gazdája lidérccel álmodik. Mindenesetre ő tudja legjobban titkos cselekedeteinket.
3. Lehet édes, jó, nagy, érett, pihent. Van neki ága, bunkója, tokja. Kotlik, karikádzik, nyílik, tisztul és dicsérik is.
4. Nem jó, ha beleér a zacskóba. Ha pirul, az nem a szégyen jele. Néha rajta keresztül mennek az unalmas dolgok. Az eszünk is beleszállhat.
5. Ő a legjobb barát, pedig néma mester. A gazdáját utánozza, de leghitványabbként is megtanít valamire - hacsak nem a hazudozást szolgálja.
6. Megesik, hogy kifogy a nótából, máskor tele van allelujával. Ha rossz, akkor még a szépet is csúnyán mondja. Ha jó, akkor viszi a népet, mert tudja, mit énekel.
7. Lehet késő, vagy szabad - kettőn áll. Benne az ökör is vemhes, utána meg okosabb az ember.
8. Árvának látjuk, néha elviszi kedvünket, uzsonnánkat, mint a fiait. Viszont hozhat is, ekkor örülünk. Az is lehet, hogy elmegy, mire megjön az, akire várunk.
Mik ezek? Megfejtésenként 1-1 szót várunk, valamint indoklást is hozzá. Minden szó 1 pont, az indoklások további 1-1 pontot érnek, összesen legfeljebb 15 pont! Segítségként eláruljuk, hogy a szövegezés elve, kulcsa mindegyiknél azonos.


Felhasználónév:

Jelszó:

Jelszóemlékeztető



Friss feladványok:
 Add össze 4.
 Játékos anagramma 63.
 Főszereplő számok
 Hangy(a)nalízis - ahol minden atom számít
 Nem gondolkodtam tisztán, mikor írtam
 Más szóval
 Téglalap területe

Hirdetés

© 2017 DigitalAge

impresszum  ::  médiaajánlat  ::  segítség  ::  ajánló  ::  kezdőlapnak  ::  kedvencekhez   RSS