Most egy kicsit bridzselni fogunk. Köszönhetitek Szabtam amerikai foci feladványainak:))) A játék szabályait megtaláljátok a http://hu.wikipedia.org/wiki/Bridzs lapon, lényegét azért itt is összefoglalom.
A játékot 52 lapos francia kártyával játsszák joker nélkül, mindenkinek 13 lap kerül kiosztásra. Az asztalnál szemben ülő játékosok párt alkotnak, nevük az égtájakkal azonosítható (É-D, K-NY). A játék első része a licit, melyben konvencionális bemondásokkal mindenki igyekszik lapjának erejét és sajátosságait leírni. A cél: meghatározott aduszín melletti - vagy adu nélküli - játékban minél több ütést vállalni. A licit után jön a lejátszás, itt kapcsolódunk be a játékba. Az a pár játszhat, amelyik a legtöbb ütést vállalta, a másik pár célja e vállalás (felvétel) megakadályozása. A lejátszó pár egyik tagja a felvevő, ő fogja kezelni párja lapjait is. A felvevőtől balra lévő, hívó játékos kezd: kitesz egy lapot, ekkor a felvevő párja („asztal”) leteríti lapjait, azokat az ellenfél is látja (a valódi játékban a többiek csak saját lapjukat ismerik, mi most „kezdőként” láthatjuk a teljes leosztást). A híváshoz az óramutató járásával egyező sorrendben minden játékos hozzátesz egy-egy lapot, ez képez egy ütést. Színre színt kell tenni, ha nincs, bármi mást, akár adut is (az adu minden más szín valamennyi lapját üti). Felülütési, vagy adutételi kényszer nincs. Akié az ütés, az hívhat a következő ütéshez. Erősorrend: Á,K,D,B,10,9,…2.
Csak ennyit kell tudni ahhoz, hogy az alábbi leosztásból Dél logikus gondolkodással mind a 13 ütést besöpörje treff aduszín mellett.
A játékot Nyugat kis pikkel kezdi, Észak figurát, Kelet az ászt teszi, ezt Dél kis aduval üti (1. ütés), A felvevő lehívja az adu ászt, erre Ny is, az asztal is (É) kis kőrt dob, K kis adut tesz (2. ütés).
Hogyan lehet a rossz aduelosztás ellenére hibátlan ellenjáték mellett mind a 13 ütést begyűjteni? A 3. ütéstől le kell vezetni, mikor mit és honnan (kéz, vagy asztal) kell hívni, s Kelet magatartásától függően hogyan kell módosítani a lejátszási tervet.